Znacie Ziaję? To chyba jedna z lepiej rozpoznawanych polskich marek, która cieszy się dobrymi opiniami i doczekała się lojalnej grupy odbiorców nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Zachwalana jest za szeroką linię kosmetyków pielęgnacyjnych dedykowanych osobom o różnych wymaganiach.

Klienci podkreślają, że produkty Ziaja oferowane są w dobrych cenach, mają akceptowalny skład (bez zbędnych składników dodatkowych) oraz często świetne wyniki w przypadku systematycznego stosowania przez kilka miesięcy.

Niestety nie są to produkty rekomendowane osobom z poważnymi zmianami skórnymi, trudno nazwać linie Ziaja preparatami leczniczymi, raczej pielęgnacyjnymi, wspomagającymi usuwanie zmian na skórze, odżywianie skóry i redukującymi skłonność do przesuszania naskórka. Wśród produktów znajdziemy preparaty dla skóry suchej, naczynkowej, atopowej oraz trądzikowej.

Jak można ocenić Ziaja Med – linię antybakteryjną? Jak wygląda na tle innych produktów polecanych do pielęgnacji skóry z krostkami i zaskórnikami? Czy warto dać jej szansę?

Ziaja Med krem antybakteryjny, krem redukujący trądzik

ziaja med zdjZiaja Med to antybakteryjna, lekka emulsja stworzona do codziennej pielęgnacji skóry ze zmianami zapalnymi oraz skłonnej do powstawania wyprysków. Delikatna formuła nie zatyka porów, dzięki temu jej używanie nie zwiększa ryzyka powstania wyprysków. Producent zaleca stosować preparat dwa razy dziennie – rano i wieczorem.

W kremie nie wykorzystano zbędnych dodatków, w tym substancji zapachowych, i znanych zapychaczy, które mogłyby niepotrzebne podrażniać skórę zmęczoną zmianami skórnymi.

Jak działa Ziaja Med?

Producent stworzył produkt, który działa na dwóch poziomach. Po pierwsze hamuje aktywność enzymu 5a-reduktazy, po drugie normalizuje pracę gruczołów łojowych, dzięki temu pozwala wyregulować pracę skóry, wyrównać jej powierzchnię oraz zapobiegać powstawaniu na jej powierzchni zmian. Jeśli przypatrzyć się szczegółowo działaniu specyfiku, trzeba byłoby zaznaczyć, że ogranicza rozwój bakterii, które stanowią bezpośrednią przyczynę powstania zmian skórnych, przyspiesza złuszczanie warstwy naskórka, usuwa martwe komórki, które gromadząc się na powierzchni w pierwszej fazie sprzyjają zaskórnikom, a następnie krostkom, zmianom zapalnym i pryszczom.

Ziaja Med krem na trądzik opinie

Jakie opinie ma krem na trądzik Ziaja Med? Czy jest to produkt często wybierany i polecany?

Ogólne opinie są pochlebne. Użytkownicy oceniają Ziaja Med wysoko. Produkt jednak nie przynosi oczekiwanych efektów od razu, jest to rozwiązanie dla wytrwałych, dla tych, którzy mają czas, ochotę i możliwości, by nakładać krem przez kilka miesięcy.

Ziaja Med sprawdza się do codziennego użytku, jako baza pod makijaż. Jest wydajna i wygodna w stosowaniu. Niestety dość długo się wchłania, musi być systematycznie stosowana, by przyniosła oczekiwane efekty. Pierwsze rezultaty pielęgnacyjne można obserwować po około 3 miesiącach. To dość długo. Poza tym Ziaja Med nie nadaje się do większych zmian i poważniejszych problemów ze skórą.

Na plus można zaliczyć cenę – około 15 złotych.

Podsumowując – tak dla Ziaji Med w przypadku skóry z niewielkimi niedoskonałościami, nie dla osób szukających preparatu pielęgnacyjnego do leczenia poważnych zmian na skórze.

A Wy, co sądzicie o kremie antybakteryjnym Ziaja Med? Polecacie? Lubicie?