Ziaja to polski producent kosmetyków oferujący preparaty pielęgnacyjne w kilku liniach produkcyjnych, przygotowanych dla osób w różnym wieku oraz o rozmaitych potrzebach. Dość szeroko rozbudowana jest oferta dla osób borykających się z trądzikiem.

Antybakteryjny tonik oczyszczający Ziaja Med

Ziaja Med to antybakteryjny tonik oczyszczający, polecany jako uzupełnienie demakijażu skóry twarzy dla nastolatków i dorosłych.

Jak działa antybakteryjny tonik Ziaja?

tonik ziajaProducent podkreśla, że tonik Ziaja łagodnie oczyszcza, redukuje zmiany trądzikowe i usuwa nadmiar sebum. Pomaga złagodzić zmiany trądzikowe, przywraca naturalne pH skóry, zapewnia równowagę skórze. Tonik oczyszcza skórę i przygotowuje ją do zabiegów takich na przykład jak nałożenie makijażu.

Tonik antybakteryjny Ziaja – czy to działa?

Ziaja znana jest z udostępniania dobrej jakości kosmetyków w atrakcyjnej cenie. Klienci cenią ten wskazany produkt – antybakteryjny tonik za delikatną formułą bez zapachu, która nie podrażnia i nie pozostawia na skórze tłustego filmu. Kosmetyk delikatnie oczyszcza, skóra po nim jest odświeżona i czysta. Ja mogę dodać, że bardzo fajnie przygotowuje skórę, by nałożyć na nią krem i później ewentualnie zrobić makijaż.

Zaletą jest to, że tonik Ziaja to produkt hipoalergiczny, który nie powoduje na skórze podrażnień.

Niestety skład jest na tyle słaby (alantoina , ekstrakt z lukrecji, kompleks proteinowo-cynkowy, prowitamina B5 (D-panthenol), że nie można liczyć na dobre działanie antybakteryjne czy też redukcję zmian trądzikowej u osób, które naprawdę mają z tym problem. Można też narzekać na efekt matujący, który w przypadku osób ze skłonną do świecenia skóry może być niewystarczający, a także na dostępność (tylko apteki).

Tonik antybakteryjny Ziaja Med poleciłabym osobie z niewielkimi zmianami na skórze. Nie jest on najlepszym kosmetykiem dla osób z krostkami w stadium zapalnym. Można go stosować również profilaktycznie na skórze, na której czasem coś wyskakuje. Ogólna ocena jest dobra, zwłaszcza uwzględniając stosunek jakości do ceny (około 8 złotych za 200 ml toniku).