Witamina E to znany i dobrze przebadany przeciwutleniacz, który bierze udział w wielu procesach fizjologicznych. Rozpuszcza się w tłuszczach, a nie w wodzie. W tkance tłuszczowej też jest przechowywana.

Jak witamina E pomaga w trądziku?

witamina e zdjWitamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni komórki skóry przed uszkodzeniem, do którego dochodzi, gdy pojawia się trądzik. Udowodniono w wielu niezależnych badaniach, że witamina E pomaga skórze odzyskać gładkość, wyrównać jej powierzchnię oraz pozbyć się blizn po trądziku. Jako witamina młodości i piękna świetnie wpływa na cerę, sprawia, że lepiej wyglądamy i w konsekwencji lepiej się czujemy.

Jest coś jeszcze. Witamina E jest niezbędna do regulacji poziomu witaminy A, która jest niezbędna dla zdrowej skóry i zachowania jej dobrej kondycji.

Jak stosować witaminę E na trądzik?

Istnieją dwie drogi podania witaminy E. Można ją zażywać doustnie, jak również stosować zewnętrznie na skórę.

Jeśli decydujesz się na stosowanie od środka – musisz rozważyć, czy zwiększyć ilość naturalnej witaminy E w diecie, czy wybierzesz wygodniejszą opcję suplementacji. Ta druga opcja ma też też tę zaletę, że pozwala kontrolować ilość spożywanej witaminy. Nadwyżka witaminy E, według niektórych źródeł, może być szkodliwa.

Witamina E może być stosowana również miejscowo. Jest bardzo popularnym składnikiem wykorzystywanym w kremach, balsamach, olejach stosowanych na skórę.

Właściwości witaminy E świetnie sprawdzają się liniach nawilżających, odżywczych, przeciwzmarszczkowych oraz chroniących przed szkodliwym wpływem słońca.

Wiele osób docenia również wpływ witaminy E na trądzik. Trzeba jednak stosować ten składnik ostrożnie z powodu zwiększonego ryzyka zapychania porów.

Jak nałożyć witaminę E na skórę?

Na początku umyj skórę letnią wodą, by otworzyć pory.
Następnie przebij kapsułkę z witaminą E igłą i wmasuj wylewający się olej w skórę.

Oprócz witaminy E warto stosować witamina A i cynk na trądzik. W takim zestawieniu otrzymamy efekt redukcji objawów starzenia się skóry, stymulacji produkcji kolagenu, usunięcia bakterii powodujących trądzik oraz zmniejszających rozmiar porów skóry. Skóra szybciej się odbudowuje, jest gładsza i równa. Wszystkie te składniki, oraz kilka innych równie ważnych, znajdziemy w Nonacne – skutecznych tabletkach na trądzik.