Możesz nie mieć aktywnych i sporych zmian w postaci ropnych wykwitów, a nadal mieć trądzik – niewidoczny z daleka, ale z bliska doprowadzający do prawdziwej rozpaczy.

Cichą i niejako dyskretniejszą formą popularnych pryszczy jest trądzik zaskórnikowy – objawiający się małymi grudkami, czarnymi kropkami, niewielkimi zmianami, które teoretycznie można zamaskować, ale nierówności na skórze pozostają i przykre  wrażenia także. Nieprzyjemne uczucie, które wywołuje trądzik zaskórnikowy jest łatwo wyczuwalne pod opuszkami palców. Nierówności te trudno usunąć przy użyciu peelingów czy tradycyjnych metod. Jak z nimi walczyć? Oto rady, które pomogą Ci z nimi skończyć raz na zawsze.

Trądzik zaskórnikowy to zazwyczaj problem posiadaczy cery tłustej i mieszanej.  Niestety jest trudny do leczenia, dlatego wiele osób walczy z nim latami.

Na trądzik zaskórnikowy zazwyczaj NIE pomagają:

  • tabletki antykoncepcyjne,
  • mikrodermabrazja
  • solarium (po zaprzestaniu seansów niestety musimy się liczyć z nawrotem choroby)
  • wiele drogeryjnych środków i popularnych specyfików.

Co zatem działa? Po co warto sięgnąć?

benzacne-zel-01-gg-30-gZ trądzikiem zaskórnikowym warto walczyć dwoma sposobami – od zewnątrz i od środka. Przeczytaj dwa poniższe punkty, a dowiesz się więcej.

Jak usunąć trądzik zaskórnikowy od zewnątrz?

Trądzik zaskórnikowy można usunąć przy wykorzystaniu kilku znanych maści – Benzacne, Oxy, Skinorem i Hascoderm.

Warto wspomnieć o jednej z nich, chyba najpopularniejszej, Benzacne to żel dostępny w dwóch wersjach 5 i 10%. Produkt nie ma zapachu, ma praktyczną konsystencję, która ułatwia jego stosowanie, do produkcji Benzacne wykorzystano nadtlenek benzoilu, który działa przeciwbakteryjnie – uwalnia aktywny tlen, zapobiegający rozwojowi bakterii. Poza tym likwiduje stany zapalne, odblokowuje pory, przyspiesza gojenie ran i uszkodzeń – pobudza syntezę kolagenu, działającego korzystnie na skórę, naprawiając jej strukturę.

Jak leczyć trądzik zaskórnikowy od środka?

Samo działanie na trądzik zaskórnikowy od zewnątrz może być niewystarczające. Wskazane jest zadbanie o optymalne dostarczenie cennych składników i substancji aktywnych – problemy ze skórą mają bowiem zazwyczaj złożone źródła, które zaczynają się w deficytach, nieodpowiedniej diecie, problemach hormonalnych i wielu innych. Szczególnie ważne pod tym względem są: witaminy PP, B1, B2 a także wit.A i C oraz cynk.

Jak zatem leczyć trądzik zaskórnikowy od środka? W wielu rankingach, testach i zestawieniach świetne opinie zbiera Nonacne – tabletki na trądzik, które posiadają cenne witaminy, ekstrakty roślinne, składniki o udowodnionej skuteczności, które pozytywnie wpływają na stan skóry, regulują jej funkcjonowanie, uspokajają ją od środka i sprawiają, że staje się zdecydowanie zdrowsza i ładniejsza. Przeczytaj więcej, jak działa Nonacne.

Oprócz maści stosowanych od zewnątrz i suplementacji w terapii trądziku zaskórnikowego wskazana będzie zdrowa, zróżnicowana dieta, optymalne nawodnienie, czyli picie co najmniej 2 litrów płynów dziennie (najlepiej wody mineralnej), regularna i staranna pielęgnacja – oczyszczanie skóry, przeprowadzanie peelingu, nawilżanie i tonizowanie. W skrajnych przypadkach konieczna jest wizyta u dobrej kosmetyczki, a najlepiej dermatologa.