Do pryszczy na twarzy większość z nas się przyzwyczaiła. Co jednak z wypryskami na innych obszarach ciała? Często stanowią one zaskoczenie i wiele osób zwyczajnie nie wie, jak je usunąć, w  jaki sposób sobie z nimi radzić, by nie pozostawiły po sobie przebarwień czy blizn.

Jednym z częściej spotkanych problemów jest trądzik na dekolcie. Często jest tak, że skóra na twarzy jest czysta, a pryszcze pojawiają się właśnie na dekolcie. Nierzadko u osób, które z pryszczami zmagały się dekadę temu. Pojawia się problem, jak nosić sukienki lub bluzki odsłaniające dekolt. Odpadają również wszelkie większe ozdoby podkreślające długą szyję oraz obszar nad biustem. Gdy masz trądzik na dekolcie, nie możesz być tak swobodna w wyborze odzieży, jakbyś chciała.

dekolt

Oto przepis na redukcję niedoskonałości z tego obszaru. Usuń pryszcze na dekolcie – krok za krokiem.

U kogo najczęściej występuje trądzik na dekolcie?

Trądzik na dekolcie najczęściej występuje u kobiet. Główna przyczyna to zmiany hormonalne, spowodowane PCOS (zespołem policystycznych jajników) lub ciężkie wahania hormonalne, które sprawiają, że na klatce piersiowej powstają guzki i nierówności.

Trądzik na dekolcie może być wynikiem również zaczopowania porów skóry, gromadzenia się w nich zanieczyszczeń z powodu stosowania nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Przyczyna często leży w nieodpowiednich preparatach do pielęgnacji włosów – niedostatecznie spłukiwanych odżywkach czy szamponach.

Czynnikami sprzyjającymi trądzikowi na dekolcie mogą być:

  • stres,
  • zmiany hormonalne,
  • zbyt dużo kofeiny,
  • zbyt dużo cukru,
  • przemęczenie, brak odpoczynku

Trądzik na dekolcie – czym różni się od trądziku na twarzy?

Trądzik na dekolcie jest szczególnie narażony na powstanie przebarwień i blizn. Skóra na tym obszarze jest bowiem wyjątkowo delikatna i cienka. Z tego powodu stosowanie tych samych maści antytrądzikowych na całym obszarze skóry – na twarzy i pod szyją – może być niezbyt dobrym pomysłem. Warto wypróbować poniższe metody, które mogą usunąć przykre zmiany i poprawić wygląd skóry.

Jak usunąć trądzik na dekolcie?

Trądzik na dekolcie wymaga z jednej strony zdecydowanego, a z drugiej delikatnego działania. Niezbędne są regularnie wykonane peelingi, które usuną brud, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry, poza tym należy dbać o optymalne nawilżenie ze zwróceniem uwagi na to, by stosowane preparaty nie zapychały porów. Warto sięgnąć po naturalne, domowe metody – zewnętrznie i wewnętrznie – poprzez usunięcie niedoborów żywieniowych. Poniżej wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Pasta marchewkowa na trądzik na dekolcie

Zmiany na dekolcie można usunąć poprzez przygotowanie pasty z marchewki. Warzywo to jest cennym źródłem beta karotenu, witaminy, która pomaga w regeneracji uszkodzeń tkanek i wyrównaniu powierzchni skóry. Zarówno stosowana od zewnątrz, jak i od środka przynosi dobre efekty dla całego organizmu.

Sok z cytryny – naturalny tonik na pryszcze na dekolcie

Sok z cytryny jest naturalnie kwaśny, doskonale tonizuje oraz usuwa brud i olej. Może skutecznie zastąpić gotowy produkt na trądzik. Jego dodatkowym atutem jest lekko rozjaśniające działanie, dzięki temu usuwa przebarwienia, również te potrądzikowe.

Olej jojoba – dla dobrego nawilżenia skóry na dekolcie

Skórę na dekolcie warto regularnie nawilżać i odpowiednio pielęgnować. Jednak często gotowe środki mają długą listę chemicznych składników i podrażniających substancji. W ich miejscu warto stosować sprawdzone naturalne składniki nawilżające – dobrze działa olej jojoba, który skutecznie nawilża, ale nie zapycha.

Miód na trądzik

Możemy usunąć również trądzik przy użyciu miodu – ma właściwości antybakteryjne, świetnie reguluje pracę skóry, wzmacnia ją, nawilża i wygładza. Stosowany regularnie na skórę dekoltu będzie wystarczająco łagodny, a jednocześnie skuteczny, by poradzić sobie z niedoskonałościami.

Białko jaja na trądzik

Dobry efekt w usuwaniu trądziku na dekolcie może przynieść stosowanie białka jajka kurzego. Naniesione na dekolt podziała peelingująco, wyrówna powierzchnię skóry i przygotuje ją na działanie innych składników antytrądzikowych.

Nonacne na trądzik na dekolcie

Nonacne to naturalny suplement diety, który zawiera długą listę skutecznych substancji o działaniu antytrądzikowym. Działa skutecznie, a przy tym jest bezpieczny. Poprzez usuwanie przyczyn problemu pozwala poradzić sobie z niedoskonałościami nie tylko na dekolcie, ale również na całej skórze.