Tormentiol to bardzo popularna i dobrze znana maść dostępna bez recepty w każdej aptece. Można ją nabyć w klasycznej tubce za kilka złotych. Do leczenia sporadycznie wyskakujących zmian może być bardzo przydatna i świetnie wypełniać pokładane w niej nadzieje.

Tormentiol doceniany jest u osób, które od czasu do czasu muszą podleczyć stan skóry, jednak u tych, którzy borykają się na co dzień z cerą trądzikową może być niewystarczająca. Przeczytaj, jakie opinie ma ta maść na trądzik. Czy warto zainwestować w Tormentiol?

tormentiol-masc-20g

Torementiol – maść na trądzik

Tormentiol wyróżnia się beżowym, cielistym kolorem i kremową, lekko tłustą konsystencją.
Ma dość prosty skład: wyciąg płynny z kłącza pięciornika,  sulfobituminian amonu, czteroboran sodu, tlenek cynku.

Producent zapewnia, że Tormentiol działa przeciwzapalnie i ściągająco. Przyspiesza gojenie się ran oraz wygładza skórę.

Jak stosuje się Tormentiol?

Tormentiol zalecany jest do aplikacji punktowej. Maść cienką warstwą nakłada się na zmiany kilka razy dziennie aż do ich ustąpienia.

Tormentiol opinie

Tormentiol to ciekawy, prosty i skuteczny lek, który szybko wysuszy nam niedoskonałości. Warto go mieć pod ręką, chociaż na wszelki wypadek, jeśli zdarza nam się niemiła niespodzianka na skórze. Z drugiej strony nie ma sensu spodziewać się po nim zbyt wiele.

Tormentiol nie jest stworzony do leczenia przewlekłego trądziku. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że brudzi odzież, pościel (warto zachować ostrożność i zabezpieczyć poduszkę podczas snu), dłużej stosowany może przesuszać skórę. Niektórym również przeszkadza przykry zapach Tormentiolu. W nielicznych przypadkach aplikacji może towarzyszyć pieczenie, zaczerwienienie i swędzenie skóry. Jeśli takie symptopy się pojawią, należy przerwać stosowanie maści.

Producent nie zaleca ciągłego stosowania Tormentiolu na skórę. Preparat jest stworzony do leczenia miejscowego.

Do usuwania bardziej uporczywych zmian i stosowania preparatu tak często, jak tego potrzebujemy stworzono żel Trioxil, który nie brudzi odzieży i jest bardzo wygodny w stosowaniu. Ma do tego świetny skład i szybko działa – usuwając trądzik. Kliknij i sprawdź!

A Wy, co sądzicie o maści Tormentiol? Znacie? Lubicie?