Były kremy na trądzik, żele, serum, toniki, maści…teraz czas na płatki oczyszczające. Produkt niezwykle ciekawy, o świetnym składzie i szalenie wygodny w stosowaniu.

Acnegen to kosmetyk jedyny w swoim rodzaju. Trudno szukać innego równie dobrego. Co prawda na rynku odnajdziemy propozycję od Nivea, Marion, Garnier, ale wystarczy przeanalizować opinie na ich temat, by dowiedzieć się, że nie są to produkty najwyższej jakości. W skali pięciopunktowej oceniane są najwyżej na trójkę. Co się zarzuca konkurencji?

Lista jest dość długa:

  • mocne nasączenie alkoholem (który na marginesie nie jest dobrze działającym składnikiem, niepolecanym dla skóry trądzikowej), poza tym po otwarciu kosmetyku zapach się mocno unosi i czyni aplikację nieprzyjemną np. płatki Garnier)
  • niewielkie rozmiary, co zmniejsza komfort używania (płatki Marion)
  • używane blisko oczu mogą powodować łzawienie (Garnier)
  • pozostawiają skórę świecącą (płatki Garnier)

Acnegen nie posiada wymienionych wad konkurencji. Jest produktem udoskonalonym, zainspirowanym potrzebami konsumentów borykających się ze zmianami trądzikowymi.

Jak działa Acnegen?

acne-cleansing-pads

  • Złuszcza zrogowaciały naskórek i robi to lepiej od klasycznego toniku,
  • Niszczy bakterie trądzikowe, dzięki temu zmiany na skórze są mniejsze,
  • Reguluje wydzielanie sebum – co sprawia, że skóra nie świeci się, lepiej funkcjonuje, a pory nie są zapchane i rzadziej rozwija się stan zapalny.
  • Zapewnia efekt rozjaśniający oraz wyrównujący koloryt.

Skład: czyli jak to działa?

Bardzo istotny jest skład produktu. To on przecież decyduje o tym, czy Acnegen zadziała, czy jak wiele dostępnych na rynku kosmetyków nie spełni obietnic i okaże się kolejnym kitem.

Acnegen zawiera tylko sprawdzone składniki, o udowodnionym działaniu. Wśród nich najważniejsze to kwas salicylowy, kwas glikolowy, kwas mlekowy oraz cenione ekstrakty z ziół, które wzmacniają, odżywiają skórę i sprawiają, że odzyskuje ona równowagę. Brak wewnętrznej harmonii często skutkuje licznymi niedoskonałościami.

Kwas salicylowy zastosowany w preparacie działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, złuszczająco oraz pobudza odnowę komórek. Acnegen posiada kwas salicylowy w stężeniu 2%.

Kwas glikolowy to jeden z kwasów AHA, pozyskiwany z trzciny cukrowej. Składa się z niewielkich cząsteczek, które dogłębnie wnikają pod skórę, gdzie są w stanie skutecznie zadziałać. Kwas glikolowy wygładza skórę, zmniejsza widoczność blizn i zwiększa produkcję kolagenu, dzięki temu skóra jest w stanie się odbudowywać, a jej uszkodzenia szybko znikają. W Acne Cleansing Pads producent użył kwasu glikolowego w stężeniu 5%.

Kwas mlekowy to trzeci ważny kwas w składzie Acnegen. Wykazuje silne właściwości złuszczające skórę. Składnik ten pobudza komórki do odbudowy, usuwa drobne zmarszczki, oczyszcza pory, usuwa zanieczyszczenia, wykazuje działanie antybakteryjne. W produkcie składnik ten występuje w stężeniu 5%.

Pozostałe składniki to ekstrakt ze skórki grejpfruta, który działa przeciwzapalnie, antyseptycznie, sprawia, że skóra zyskuje odpowiednie pH, co pozwala na zachowanie równowagi i unikanie powstawania niedoskonałości.

Dla efektu nawilżenia oraz ukojenia stosuje się ekstrakt z ogórka. Jest też ekstrakt pozyskiwany z rumianku, który działa przeciwbakteryjnie oraz łagodząco.

Jak łatwo ocenić formuła jest bezpieczna i skuteczna. Poszczególne składniki działają, są wysoko oceniane i łatwe w stosowaniu.

Za co lubię Acnegen?

Płatki są bezproblemowe w użyciu i niezwykle wygodne. Można je zabrać ze sobą wszędzie, bez obawy o to, że coś się wyleje, czy zniszczy.

To jeden z najlepszych produktów antytrądzikowych na wakacje. Taki, którego zawsze wrzucam do plecaka, gdy wyruszam w drogę. Polecam! Płatki Acnegen kupisz tutaj.