Połączenie kwasu azelainowego i pantenolu w jednym preparacie to świetny sposób na uporczywe zmiany na skórze, prawdziwy przełom i strzał w dziesiątkę, ratujący skórę osób dotąd borykających się z zaskórnikami oraz grudkami. Nie jest to krem polecany do zaawansowanych zmian, ale takich, które określane są jako łagodne lub umiarkowane. U osób, które właśnie z takimi się borykają może zostać dobrze odebrany, szczególnie po systematycznym wielotygodniowym nakładaniu na twarz. Ale od początku – czym jest Pellevita Acne?

Jak działa Pellevita Acne?

opakow-pellavita_ACNE_20140409_1Według producenta, Pellevita Acne pomaga usunąć zmiany trądzikowe na wiele sposobów. Przede wszystkim ogranicza wydzielanie sebum, substancji mającej funkcję ochronną, której na skórze tłustej jest za dużo, co prowadzi do zatykania porów i powstawania przykrych niedoskonałości. Druga ważna korzyść to rozjaśnianie przebarwień powstałych na skutek zapalnych zmian, które gdy znikają pozostawiają po sobie przykre pamiątki. Pellevita Acne poza tym łagodzi niedoskonałości i podrażnienia.

Konsystencja

Krem ma lekką konsystencję, jego aplikacja jest łatwa z powodu szybkiej wchłanialności. Problemem może być natomiast niewielkie szczypanie, które pojawia się na początku kuracji.
Z tego powodu producent zaleca unikać nakładanie kremu w okolicę oczu, gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa i łatwo powstają podrażnienia.

Jak działa kwas azelainowy na trądzik?

W kremie Pellevita Acne wykorzystano działanie dwóch składników. Pierwszym z nich jest kwas azelainowy, który działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie. Dzięki temu chroni przed negatywnym wpływem bakterii powodujących trądzik oraz przed rozkładem łoju prowadzącym do zmian na skórze. Kwas azelainowy udowodniono, że działa również korzystnie na zaskórniki, ograniczając ich powstawanie oraz rozpulchnianie porów skóry. Dodatkowo dowiedziono, że pozwala ograniczyć powstawanie przebarwień, ujednolica koloryt skóry oraz poprawia jej funkcjonowanie.

Pantenol na trądzik

Pantenol na trądzik w połączeniu z kwasem azelainowym to świetne rozwiązanie. Pozwala bowiem redukować podrażnienia, regenerując powstałe uszkodzenia skóry oraz stymulując naskórek do aktywnej odbudowy powierzchni. Świetnie nawilża skórę, poprawia jej gładkość i elastyczność.

Krem ma dobre opinie. Jest polecany przez wielu dermatologów. Przekonuje Was?