Czym myć skórę, gdy mamy skłonność do trądziku? Jak ją pielęgnować, by sobie nie szkodzić a łagodzić objawy choroby i zapobiegać powstaniu kolejnych zmian? Na rynku jest mnóstwo produktów różnych marek oraz dostępnych w rozmaitych formułach. Najpopularniejsze to żele myjące, kremy, pianki. Jedną z nich jest kostka myjąca do skóry tłustej. Czy warto po nią sięgnąć?

Nie wysusza i nie podrażnia

Accos-kostka-myjaca_PHARMENA,images_zdjecia,21,5906340469215_4Mydła wysuszają skórę i podrażniają ją. Pozostawiają też na niej osad, który może blokować pory i prowadzić do pogłębienia problemu z trądzikiem. Kostka myjąca nie ma tych wad – posiada w składzie glicerynę, która trwale nawilża skórę. Poza tym wykorzystuje delikatne składniki myjące, które usuwają ze skóry zanieczyszczenia. Dzięki naturalnemu pH nie ingeruje w środowisko cery, co ma przełożenie na skuteczność leczenia trądziku. Kostka Accos może być stosowana nawet na delikatnej, skłonnej do podrażnień skórze.

Dobrze się pieni

Kostka do mycia powinna się dobrze pienić. Kostka Accos jest pod tym względem dobrym produktem. Za to plus.

Chroni przed trądzikiem

Kostka myjąca Accos ma w składzie Chlorek 1-metylonikotynamidu, który ma udowodnione działanie chroniące skórę przed powstawaniem zmian trądzikowych. Składnik doskonale wpływa na pracę gruczołów łojowych, kontroluje ich pracę oraz pozwala na nowo cieszyć się równowagą na skórze twarzy. Trochę jednak mało, by mówić o pełnym zadowoleniu.

Dobra cena

Produkt dostępny jest w dobrej cenie – niespełna 7 złotych.

Kostkę myjącą Accos można stosować przy delikatnym trądziku i niewielkich zmianach na skórze powstających na skutek nieprawidłowości w pielęgnacji. Przy zaawansowanym trądziku nie będzie skuteczna, jej działanie będzie niewystarczające. Wszystko z powodu niewyszukanego składu, który nie rozwiązuje problemu przyczyny trądziku.