Trądzik różowaty wymaga systematyczności, a nie wojny podjazdowej. By go pokonać, potrzebny jest plan i regularność. Inaczej nie ma mowy o jakimkolwiek sukcesie. Celów jest sporo – zmniejszenie problemu z pękającymi naczynkami, redukcja zaczerwienień, usunięcie krostek a w skrajnej sytuacji nawet usunięcie guzków w centralnej części ciała. Jak dokonać tego wszystkiego i zawalczyć o lepszą kondycję trądziku różowatego?

Ziaja Med ma w ofercie krem redukujący podrażnienia. Jedna z najbardziej znanych polskich marek oferuje tak zwane produkty drogeryjne lub apteczne – opisywany tu specyfik jest dostępny tylko w aptece, jest to ziaja tradzik rozowatyprodukt hipoalergiczny i polecany do leczenia zmian skórnych. Ten krem należy do grupy produktów dostępnych w aptece. Emulsja ma lekką delikatną konsystencję. Do jej stworzenia wykorzystano tylko najwyższej jakości ekologiczne surowce. Nie zawiera kompozycji zapachowych, dlatego nie podrażnia delikatnej skóry i jest dobrze tolerowana u osób z trądzikiem różowatym. Producent zadbał o bardzo podstawową ochronę przeciwsłoneczną na poziomie 6SPF.

W jaki sposób działa Ziaja Med emulsja na trądzik różowaty? Po pierwsze redukuje działanie 5 alfa reduktazy, który zmniejsza wydzielanie sebum. W ten sposób skutecznie zapobiega zmianom grudkowo-krostkowym, które często pojawiają się w przebiegu trądziku różowatego. Poza tym wpływa na kolejne źródło występowania zmian trądzikowych – nadmierną aktywność gruczołów łojowych.

Emulsja, według producenta, świetnie nawilża, łagodzi podrażnienia, skutecznie chroni przed promieniowaniem UV.

Jest wygodna w użyciu i ma dobre rekomendacje. Osoby, które stosowały Ziaja Med na trądzik różowaty podkreślają, że jest to dobry specyfik, ale tylko na niewielkie zmiany, bardziej zaawansowany trądzik przy użyciu tego produktu nie zniknie.

Ogólna ocena jest jednak dobra. Warto przetestować ten produkt.