Trądzik sam nie znika. Trzeba go w odpowiedni sposób leczyć, unikając popełniania błędów, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na kondycję skóry. W przypadku intensywnych i trudnych w leczeniu zmian sprawdzają się zabiegi na trądzik.

Jakie zabiegi na trądzik są skuteczne? Oto lista, którą warto wziąć pod uwagę.

Mikrodermabracja na trądzik

Dla poprawy kondycji skóry trądzikowej często poleca się mikrodermabrazję, czyli peeling mechaniczny, który polega na kontrolowanym przez doświadczoną osobę ścieraniu powierzchni skóry aż uzyska się gładszą i bardziej równą powierzchnię.

zabiegi na trądzik

Jakiego efektu można się spodziewać po mikrodermabrazji?
Przede wszystkim można liczyć na oczyszczenie skóry, zmniejszenie problemu z łojotokiem, zwężenie rozszerzonych porów, usunięcie zaskórników, wspomożenie odbudowy skóry, wzrost ilości kolagenu i elastyny. Skóra po mikrodermabrazji jest odświeżona, młodsza i gotowa do sprawnej odbudowy.

Mikrodermabrazja polecana jest również na przebarwienia, blizny potrądzikowe, trudny w leczeniu trądzik zaskórnikowy.

Mezaterapia bezigłowa

Do usuwania zmian trądzikowych wykorzystuje się również zabieg mezoterapii bezigłowej. Mezoterapia polega na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, impulsu elektroterapeutycznego oraz mieszaniny substancji aktywnych.

Peeling chemiczny na trądzik

Peeling chemiczny to zabieg, który prowadzi do złuszczenia skóry, co umożliwia jej sprawniejszą odbudowę i poprawę wyglądu. Do peelingu chemicznego stosuje się specjalnie dobrane substancje chemiczne o różnym stężeniu dostosowanym do potrzeb skóry. Najczęściej są to: alfa, beta, polihydroksykwasy, szczwególnie kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas mlekowy, kwas trójchloroctowy i fenol.
Peeling chemiczny znajduje zastosowanie w leczeniu łojotoku, trądziku, blizn, przebarwień potrądzikowych.

Kriopeeling na trądzik

Dobre efekty w leczeniu zmian trądzikowych wykazuje kriopeeling, czyli metoda polegająca na leczeniu zimnem za pomocą podtlenku azotu, który prowadzi do złuszczania naskórka i odbudowy jego powierzchni. Niestety zabieg często jest bolesny, ale przynosi dość dobre efekty.

Leczenie za pomocą kriopeelingów może być planowane etapami, powtarzane.

Peeling laserowy na trądzik

Bardzo popularnym sposobem leczenia zmian trądzikowych jest wykorzystywanie peelingu laserowego, który odświeża powierzchnię skóry, pozwala ją odbudować i wyrównać. Niektóre stosowane peelingi laserowe są bardzo inwazyjne, dlatego muszą być przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym.

Jednak efekty uzyskane za pośrednictwem peelingu laserowego są bardzo dobre. Zabieg sprawdza się u osób cierpiących na każdy rodzaj trądziku. Peeling laserowy zmniejsza stany zapalne, redukuje łojotok oraz zmniejsza rozszerzone pory. Poza tym stymuluje skórę do odbudowy oraz zmniejsza przebarwienia.

Kawitacja ultradźwiękowa na trądzik

Peeling kawitacyjny to zabieg, który jest skuteczny u większości osób borykających się z trądzikiem,  wykorzystuje wibracje ultradźwiękowe, które przyspieszają odbudowę skóry, korzystnie wpływają na krążenie krwi, ułatwia usuwanie szkodliwych składników przemiany materii. Zabieg przy wykorzystaniu ultradźwięków pozwala na szybkie i bezpieczne usuwanie zanieczyszczeń oraz przygotowuje skórę do jeszcze lepszego funkcjonowania.

Laser IPL na trądzik

Zmiany trądzikowe warto również usuwać przy użyciu lasera IPL, czyli intensywnego impulsu światła, uporządkowanego i skoncentrowanego. Szczególnie dobre zastosowanie ma laser IPL w usuwaniu przebarwień potrądzikowych, sprawdza się w leczeniu różnych zmian trądzikowych o intensywnym lub lekkim przebiegu.

Decydując się na zabiegi na trądzik, warto poszukać metody, która będzie dobrze dostosowana do potrzeb skóry, jak również będzie wykonana przez osobę znającą się na tym, co robi. Niezwykle istotne jest doświadczenie i dobre przygotowane kosmetyczki. Czasami lepiej wybrać się do dermatologa, co zapewni nam pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Trzeba również zauważyć, że zabiegi na trądzik nie usuną przyczyny zmian trądzikowych. One pozwolą jedynie poprawić kondycję skóry, niestety nie na stałe. Dla podtrzymania efektów niezbędne jest powtarzanie zabiegów.

Lepszym rozwiązaniem niż usuwanie zmian na skórze jest wpłynięcie na to, by więcej nie powstawały. W tym pomaga Nonacne, czyli najwyższej jakości tabletki, które usuwają niedobory i blokujące mechanizm powstawania pryszczy.