Gdy młode osoby wkraczają w okres dojrzewania, często poszukują sposobu, który pozwoli im uchronić się przed pryszczami. Nie chcą spędzić najpiękniejszych chwil młodości na walce z niedoskonałościami, dążą do tego, by ich skóra była gładka i piękna. Każdego dnia – przed randką, ważnym spotkaniem. Dlatego pada ważne pytanie – jak zapobiegać trądzikowi? Oto najważniejsze metody, które warto wziąć pod uwagę, gdy z powodu wieku jesteśmy szczególnie narażeni na przykre niespodzianki.

Zadbaj o odpowiednią dietę

Codzienny jadłospis ma ogromny wpływ na wygląd skóry. Często ten aspekt się bagatelizuje, a nawet wielu jemu przeczy, ale nie da się nie zauważyć, że to, co jemy po prostu jest istotne. Buduje wszystkie komórki ciała, wszelkie substancje odżywcze, minerały i witaminy są niezbędne do funkcjonowania każdego organu z osobna i wszystkich razem.

Gdy dieta jest uboga w  cenne substancje, bazuje na żywności wysoko przetworzonej, to skóra funkcjonuje w ciągłym deficycie. Tymczasem niedobory, na przykład cynku, mają bezpośredni wpływ na ryzyko wystąpienia trądziku. Poza tym niedobory osłabiają strukturę skóry, przez co nie jest ona w stanie skutecznie uchronić się przed zagrożeniem z zewnątrz – w tym przed negatywnym wpływem bakterii wywołujących trądzik.

Dbaj o skuteczne oczyszczanie

jak zapobiegać trądzikowi

Jak zapobiegać trądzikowi?
Co prawda trądzik nie jest problemem wynikającym z braku higieny, jednak dla zachowania zdrowej i równej skóry niezbędne jest stosowanie się do odpowiednich zasad pielęgnacji. Bardzo ważne jest, by skórę dokładnie oczyszczać, robiąc to nieagresywnie, ale systematycznie delikatnymi, a jednocześnie skutecznymi środkami pielęgnacyjnymi. Często drogeryjne preparaty są niewystarczające – dużo lepiej sprawdzają się środki o udowodnionym działaniu i bardzo dobrze przemyślanym składzie, na przykład taki.

Higiena – mycie i odświeżanie skóry i kwestia ręczników

Oprócz codziennego mycia – dwa razy dziennie, by nie wysuszyć naskórka – istotne są tak zwane szczegóły. Kluczowe jest regularne wymienianie ręczników – a najlepiej osuszanie twarzy ręcznikami jednorazowymi, poprzez przykładanie ich do skóry, a nie pocieranie, które może roznieść bakterie i sprzyjać ich kumulowaniu. Raz w tygodniu dobrze wykonać peeling skóry – albo dostępnymi w sklepach kosmetykami, albo przygotować prosty peeling w domu.

Nie stosuj zapychających kosmetyków

Często trądzik pojawia się po tym, gdy dziewczyny zaczynają stosować kosmetyki – podkłady, bazy, pudry, róże – często kosmetyki zapychają pory i sprzyjają gromadzeniu się bakterii. Bywa też tak, że akcesoria do wykonywania makijażu nie są utrzymanie w czystości – gąbeczki, pędzle, aplikatory – co również może sprzyjać problemom z cerą.

Systematycznie nawilżaj

Wiele osób, które zauważa u siebie niedoskonałości wpada w pułapkę myślenia – jeśli moja skóra produkuje za dużo sebum, to znaczy, że muszą ją wysuszyć, pozbawiając się łoju, który sprzyja trądzikowi. Niestety to zły trop. Naskórek pozbawiany ochronnego nawilżenia będzie produkował sebum jeszcze więcej, co paradoksalnie pogorszy stan skóry.
Dlatego tak istotne jest, by nawilżać młodą skórę. Należy to robić delikatnymi, lekkimi kremami, przystosowanymi do potrzeb skóry.

Uprawiaj sport

Nasza skóra potrzebuje również ruchu. Brzmi niedorzecznie? Niekoniecznie. Aktywność fizyczna pozwala dotlenić skórę, usprawnia krążenie oraz ułatwia usunięcie zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Poza tym ruch ma korzystny wpływ na działanie układu hormonalnego – po którego stronie często leży odpowiedzialność za występowanie zmian na skórze.

Dlatego jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie – jak zapobiegać trądzikowi – staraj się systematycznie ruszać.

A jeśli masz już trądzik i szukasz skutecznego sposobu, by usunąć zmiany na skórze, sięgnij po Nonacne – najlepsze pastylki na niedoskonałości, doceniane w wielu zestawieniach i lider na listach rankingowych.