Pryszcze nigdy nie są mile widziane. Zawsze wyglądają źle. Nawet jeśli próbujesz je ukryć pod perfekcyjnie wykonanym makijażem, one tam są i straszą – dosłownie i w przenośni. Dlatego zwyczajnie chcesz się ich pozbyć i uniknąć konieczności ich maskowania. Ja to rozumiem, bo przechodziłam przez to samo. Na szczęście mam to już za sobą.

W jaki sposób pozbyłam się trądziku?

Oto cztery proste sposoby. Uwaga – naprawdę działają!

Skuteczny lek na pryszcze – Nonacne

Nie ma drugiego równie skutecznego rozwiązania na pryszcze jak Nonacne i równie bezpiecznego. Tabletki te działają nie tylko na objawy, ale przede wszystkim walczą z przyczyną trądziku i w tym tkwi ich prawdziwa skuteczność.

tradzikZażywając je, nie musisz się obawiać skutków ubocznych, bo formuła tabletek oparta jest w 100% na składnikach pochodzenia naturalnego. Powstały w myśl prostej zasady – uleczy Cię natura. I w tym jest wiele prawdy.

Trądzik nie powstaje na powierzchni skóry, problem zaczyna się w środku. To właśnie tam trzeba dotrzeć, by go rozwiązać. Teoretycznie to prawda, ale wiele osób żyje w dziwnym przekonaniu, że trądzik trzeba usuwać kremami, pastami, żelami. Rozumiem to, bo sama popełniałam ten błąd.

Jednak do czasu, kiedy uzmysłowiłam sobie, że to za mało, że samo usuwanie skutków jest niewystarczające, bezskutecznie próbowałam się pozbyć pryszczy. Dzisiaj wiem na pewno, że jedyny dobry sposób na trądzik to walka z przyczyną zmian i w tym Nonacne jest świetne.

Tabletki zawierają Sarsaparillę, roślinę o udowodnionym działaniu w usuwaniu zmian na skórze – trądziku, egzemy i łuszczycy, koniczynę czerwoną, która za sprawą przeciwutleniacza leczy choroby przewlekłe skóry, ekstrakt z pestek winogron, witaminę C i liść pokrzywy – wszystkie działają oczyszczająco oraz ochronnie.

Już kilka tygodni stosowania Nonacne wystarczy, by poprawić kondycję skóry i usunąć zmiany, z którymi nie radzą sobie inne polecane środki na trądzik.

Przyjrzyj się diecie

Dzisiaj nie ma wątpliwości, że dieta ma wpływ na kondycję skóry. Wszystko, co jemy, buduje komórki ciała, dostarcza lub nie dostarcza cennych składników odżywczych mających wpływ na funkcjonowanie poszczególnych organów i układów.

Gdy dochodzi do zaburzeń w tej materii, pojawia się problem. Skóra zaczyna się buntować, na jej powierzchni pojawiają się zmiany: często mają charakter przewlekły – jak właśnie trądzik czy alergie.

Rozwiązanie jest często bardzo proste. Pomocne okazuje się przyjrzenie się swojemu menu i ograniczenie produktów najbardziej przetworzonych w tym rafinowanych cukrów, mąki oraz soli. Wiele osób zauważa poprawę, gdy zmniejszy lub całkowicie odstawi białą mąkę, produkty zawierające duże ilości cukru oraz mleko. Często stan cery pogarsza także kakao/czekolada oraz produkty mocno przyprawione.

Pytanie otwarte jest takie – co zatem jeść? Jeśli masz ograniczyć mleko, cukier i białą mąkę, czy coś w ogóle pozostanie? Może to przerażać, ale to pierwsze wrażenie, potem jest tylko lepiej, a Twoja dieta i sylwetka na pewno na tym zyskają. W ten sposób zwiększysz ilość owoców i warzyw, wzbogacisz dietę w otręby pochodzące z ciemnej, nieprzetworzonej mąki, dodatkowo dzięki zmniejszeniu ilości cukru w diecie podziękują Ci również za to zęby. Wskazane jest dostarczenie dobrych tłuszczy, często bowiem trądzik jest wynikiem zaburzenia proporcji między tłuszczami omega 3 a 6 – doskonały pod tym względem będzie olej kokosowy lub olej lniany.

Odpowiednie menu ma również wpływ na działanie układu hormonalnego i pod tym względem reguluje funkcjonowanie skóry z trądzikiem. Często bowiem trądzik u dorosłych powstaje z powodu zaburzeń hormonalnych, które w wielu sytuacjach można wyregulować w naturalny sposób.

Unikaj zapychających kosmetyków

Na nic zda się dieta oraz stosowanie Nonacne, jeśli będziesz torturować skórę od zewnątrz. Trądzik może bowiem pojawić się na skutek stosowania źle dobranych kosmetyków, które posiadają składniki podrażniające i zapychające.

Do najczęściej wymienianych w tym kontekście zalicza się parafiny i oleje mineralne: paraffinum liquidum, paraffin, synthetic wax, isoparaffin, mineral oil, petrolatum.

Niestety skórę mogą zapychać również oleje takie jak: olej kokosowy, masło kokosowe – znane ze swoich cennych odżywczych właściwości, olej arganowy, olej słonecznikowy, sezamowy, ekstrakt z alg.

Oczywiście do tej listy należy dodać również kosmetyki zawierające alkohol, które wysuszają skórę i w ten sposób pogłębiają problem z trądzikiem.

Odpowiednia pielęgnacja

By usunąć pryszcze, niezbędne jest wdrożenie odpowiedniej pielęgnacji. Dwa razy dziennie należy myć twarz delikatnymi preparatami, jednak nie byle jakimi – należy unikać środków z parabenami, substancjami zapachowymi, siarczanami sodu. Wybieraj środki łagodne, ale skutecznie usuwające brud, nadmiar łoju oraz pozostałości kosmetyków.

Zanim nałożysz kosmetyk, zwilż twarz wodą, następnie rozprowadź go, delikatnie masując na skórze, kolejno spłucz ciepłą i zimną wodą – to ważne, bo w ten sposób zamkniesz pory.

Drugi krok to tonizowanie. Niewielką ilość toniku nanosisz na wacik i przesuwasz go po twarzy, by usunąć pozostałość brudu i martwych komórek. Nie stosuj toników zawierających alkohol, które mogą wysuszać skórę i pogarszać jej kondycję.

Na koniec koniecznie nałóż lekki krem nawilżający, pozbawiony zapychających, oleistych składników. W ten sposób zapobiegniesz utracie wilgoci oraz nie pogłębisz problemu z trądzikiem. Wiele osób zapomina o stosowaniu kremów nawilżających. A to spory błąd. Mam nadzieję, że Ty się nie skusiłaś na takie leczenie trądziku. Nie tak dawno przecież zalecało się wysuszanie skóry z trądzikiem – poprzez unikanie stosowania kremów nawilżających, czy też przemywanie ich spirytusem. Niestety to była prosta droga do wysuszania skóry i jej niszczenia!