Czerwona koniczyna to niepozorna roślina o różowo-fioletowych kwiatach, które mają bardzo korzystny wpływ na wygląd skóry i funkcjonowanie całego ciała.

Jak na tak niewielką popularną roślinę, występującą zarówno w Europie (również w Polsce), w Azji, Ameryce i Afryce, ma ona bardzo dobre właściwości. Udowodniono, że eliminuje trądzik. W jaki sposób to robi?

Izoflawony

nonacneCzerwona koniczyna zawiera izoflawony, które należą do fitoestrogenów. Substancje te mają udowodniony wpływ na zdrowie układu sercowo-naczyniowego. Poza tym poprawiają funkcjonowanie skóry – wygładzają ją i sprawiają, że staje się bardziej elastyczna i miękka.

Pierwsze efekty używania izoflawonów widać już po dwóch tygodniach stosowania, ale pełne są zauważalne po miesiącu.

Glikozydy

Czerwona koniczyna dostarcza również glikozydów, które stymulują krążenie w skórze oraz chronią przed zastojami wody.

Witaminy

Koniczyna czerwona zawiera ponadto witaminy uznawane za silne przeciwutleniacze i nazywane witaminami piękna.

Witamina A znana jest jako witamina młodości, świetnie oddziałuje na skórę, spowalnia procesy starzenia. Witamina C to kolejny sposób na piękną skórę: działa kojąco na skórę, świetnie radzi sobie z podrażnieniami, zmniejsza niedoskonałości.

Czerwona koniczyna ma w składzie również witaminy P, E i B, których często brakuje u aktywnie żyjących ludzi, narażonych na stres i wysoką dynamikę życia.

Mikroelementy

Trądzik nie występuje u osób, które cieszą się wewnętrzną równowagą. Dlatego często niezbędne jest dostarczenie cennych substancji, które uzupełnią powstałe braki. Czerwona koniczyna jest bogata w następujące substancje: żelazo, selen, magnez, wapń, miedź, fosfor, chrom, potas.

Kwasy tłuszczowe

Nie od dzisiaj znane jest zastosowanie kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6 na problemy skórne. Niedobór tych składników sprzyja łuszczeniu się skóry i powstawaniu na niej przykrych niedoskonałości. W wielu sytuacjach wystarczy uzupełnić ilość kwasów tłuszczowych, by zauważyć znaczną poprawę kondycji skóry.

Czerwona koniczyna jest jednym ze składników Nonacne – nowoczesnego preparatu na trądzik, docenianego na całym świecie, zajmującego ważne miejsce w zestawieniach i rankingach. Kliknij i przeczytaj, jakie jeszcze cenne składniki zawierają te tabletki na trądzik.