Domowe sposoby na trądzik są często bardzo skuteczne, co dla wielu osób jest sporym zaskoczeniem -jak to tak – krostki można usuwać tak łatwo? Bez wydawania wielu środków i tak naprawdę bez wychodzenia z domu?

Tymczasem rzeczywiście w wielu przypadkach warto sięgnąć po mało znane, ale skuteczne metody usuwania zmian na skórze. One działają – czy to w kryzysowych sytuacjach, gdy pod ręką nie mamy profesjonalnych preparatów na trądzik, czy jako terapia uzupełniająca.

Glinka kosmetyczna

skóraGlinki kosmetyczne to nieocenione wsparcie dla każdego rodzaju skóry. Ich różnorodność pozwala dobrać określony rodzaj do własnych oczekiwań. Glinkę najczęściej stosuje się jako maseczkę, czasami również może służyć do kąpieli.

Glinkę warto mieć w domu, ponieważ posiada bogaty skład – zawiera między innymi żelazo, potas, wapń, magnez, krzem, cynk, fosfor oraz miedź. Działa świetnie na skórę trądzikową, bo oczyszcza ją, działa przeciwzapalnie, usuwa martwe komórki, wyrównuje jej powierzchnię.

Dla potrzeb skóry trądzikowej najlepsza będzie glinka zielona, która goi i odtłuszcza skórę, glinka biała, która działa regenerująco i ściągająco, żółta glinka – polecana dla osób ze skórą dojrzałą i tłustą.

Sok z cytryny

Cytryna to chyba najprostszy sposób na trądzik, który pozwala szybko zmniejszyć wykwity. Wystarczy, że przyłożymy plasterek cytryny do twarzy, by przyspieszyć proces gojenia się skóry.

Miód oraz olejek z drzewa herbacianego

To dość mało znany sposób, który jednak daje świetne efekty w usuwaniu zmian na skórze. Wystarczy, że dwa składniki połączymy w proporcji 1:1, by osiągnąć dobre efekty. Jednak o skuteczności decyduje szybkie nałożenie maseczki na zmienione miejsce – od razu, gdy czujemy, że na skórze pojawia się pryszcz.

Maseczka z miodu i cynamonu

To kolejny sposób, w którym ważną rolę odgrywa miód. Wystarczy, że połączymy miód i cynamon w takich proporcjach, by otrzymać wygodną w nakładaniu pastę. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na zmienionych obszarach przez minimum godzinę.
Aloes na trądzik

Masz trądzik? Kup sobie aloes i trzymaj go na parapecie. To bardzo proste, wystarczy urwać mięsisty listek i przyłożyć do zmienionej skóry. Oprócz tego, że skuteczną metodą na trądzik masz zawsze pod ręką, to jest ona tania i w 100% bezpieczna.

Zapomnij o cukrze i ogranicz nabiał

Jeśli chcesz poprawić wygląd skóry, zmniejsz ilość słodyczy w diecie, wyeliminuj zbędny cukier oraz ogranicz nabiał (naukowcy odkryli, że zbyt „biała” dieta, obfitująca w produkty mleczne ma niekorzystny wpływ na skórę. Wszystko dlatego, że mleko ma pobudzać do pracy układ hormonalny, który wydziela testosteron i androgeny).
W menu antytrądzikowym dobrze sprawdzi się woda, której w jadłospisie powinno być wystarczająco dużo.

Wszystkie te metody działają. Jednak tam, gdzie zależy nam na natychmiastowym działaniu, tam warto sięgnąć po Nonacne – preparat, który wypróbowałam i dlatego mogę napisać – jest skuteczny.