Trudno mieć obojętny stosunek do trądziku. Gdy pojawia się na skórze, chcemy się go pozbyć. To naturalne, że nie godzimy się na niedoskonałości, dążymy do tego, by skóra była gładka, czysta, wyglądała zdrowo i młodo. Motywacja jest naprawdę spora, ponieważ  pryszcze nie tylko wyglądają nieładnie, ale również źle wpływają na nasze poczucie wartości. Zwyczajnie nie jesteśmy w dobrej formie, gdy przykuwają spojrzenie innych osób i mają negatywny wpływ na nasz urok osobisty. Sprawiają, że nasze samopoczucie jest gorsze niż by mogło być. Dlatego szukamy skutecznego sposobu, który pozwoli nam zawalczyć o piękny wygląd. Czy preparaty Eucerin poradzą sobie z tym wyzwaniem? Czy warto je stosować na trądzik? Jakie mają opinie?

Eucerin na trądzik

Producent na stronie poświęconej linii antytrądzikowej Eucerin wyjaśnia przyczyny powstawania zmian trądzikowych, objaśnia na czym polegają  różnice między różnymi formami niedoskonałości, a na końcu tłumaczy, w jaki sposób sobie z nimi radzić.

I tu warto się zatrzymać, bo dzieje się coś bardzo ciekawego. Na stronie czytamy, że nie ma „konkretnego lekarstwa na trądzik sam w sobie”. Producent nie stara się przekonać, że linia Eucerin na pewno pomoże nam na niedoskonałości. Zaznacza jednak, że jest w stanie nam pomóc zmniejszyć pryszcze, ograniczyć ryzyko powstawania kolejnych oraz chronić przed bliznami, które mogą się pojawić w przebiegu dużych zapalnych zmian skórnych.

eucerin

Linie Eucerin na trądzik

Producent preparatów Eucerin zachęca do usuwania zmian trądzikowych przy użyciu skomponowanych przez siebie linii preparatów, stworzonych z myślą o osobach borykających się ze sporymi i niewielkimi zmianami.

I tak zaleca leczenie farmakologiczne oraz stosowanie preparatów z linii Dermo Purifyer – w przypadku poważnych zmian lub oparcie się jedynie na demokosmetykach Eucerin, gdy niedoskonałości są niewielkie.  Zaznacza również, że niektóre leki na trądzik mogą powodować skutki uboczne w postaci dużego wysuszenia skóry, co warto minimalizować poprzez stosowanie dobrych preparatów nawilżających.

Poza tym, by nie pogorszyć kondycji skóry trądzikowej, należy wspomagać zasady pielęgnacji poprzez codzienne stosowanie serii przeciwsłonecznej – najlepiej z faktorem 50+. Eucerin ma w ofercie kosmetyki przeciwsłoneczne, które mają wykazywać również działanie matujące, a swoją formułą ochronić przed zapychaniem porów i podrażnieniem delikatnej, wrażliwej skóry trądzikowej.

Jak opisuje swoje produkty producent?

Producent serii Eucerin zaznacza, że jego kosmetyki są bardzo dobrze tolerowane, mogą być stosowane nawet na wrażliwej skórze, nie powodują skutków ubocznych. Producent podpiera swoje tezy wynikami badań, które mają potwierdzać, że linia Eucerin jest naprawdę bezpieczna dla skóry.

Wśród produktów Eucerin znajdziemy: żel oczyszczający, tonik, peeling, kremy na dzień, na noc, koncentrat o podwójnej sile działania, korektor w sztyfcie. Linia wydaje się kompletna i dobrze pomyślana. Jednak czy jest skuteczna? Jakie opinie mają preparaty Eucerin?

Opinie Eucerin – czy warto sięgać po te preparaty?

Opinie dotyczące produktów Eucerin są bardzo różne. Przykładowo Ania, niezadowolona z działania kremu matującego, pisze: „Pory nadal są rozszerzone, co do matowienia to efekt jest wręcz odwrotny. Już po nałożeniu na twarzy mam śliską, lekko połyskującą powlokę, ale to co się dzieje po paru godzinach to przechodzi ludzkie pojecie. Moja twarz wygląda, jakbym się wysmarowała olejem. Czoło się świeci tak, ze chyba mnie widza na Marsie, co parę godzin muszę używać bibułek matujących.
Kiedyś użyłam tego kremu na noc. Rano miałam wrażenie, że ten cały łój zcieknie mi z twarzy. Po prostu MASAKRA. NIE POLECAM!!!”

Missa z kolei narzeka na wysoką cenę i chemiczny zapach, chwali wydajność, praktyczne opakowanie kremu i działanie. Endive pisze, że spodziewała się wyższej skuteczności.

Jakie opinie zbiera tonik Eucerin? Langvsa pisze, że to dobry produkt, ale bardzo niewydajny, co wyjątkowo podnosi koszty jego stosowania oraz zmniejsza zadowolenie z produktu. Farmacja pisze, że toniku Eucerin nie polubiła, bo pozostawia uczucie ściągnięcia i napięcia skóry, Didunia z kolei wskazuje, że Eucerin pozostawia tłustą warstwę na twarzy.

Mając te wszystkie opinie na uwadze, czy zatem warto sięgać po preparaty Eucerin? Czy linia kosmetyków jest godna uwagi?

Dla wielu osób borykających się z delikatnym lub średnim trądzikiem preparaty są dobrym rozwiązaniem, wspomagającym funkcjonowanie skóry i zachowanie jej harmonii. Jednak tam, gdzie zaczynają się duże wymagania, produkty Eucerin nie sprostają naszym oczekiwaniom, wtedy warto poszukać innego rozwiązania, szczególnie tego, które poradzi sobie z przyczyną, a nie tylko ze skutkiem zmian trądzikowych.