Kto ma trądzik różowaty wie, jakie to wyzwanie. Niestety pielęgnacja skóry nie należy do najprostszych. Trzeba być bardzo ostrożnym, żeby nie dopuścić do podrażnień oraz nie zaostrzyć zmian.

1391_Redless_U_Milk_200_mlCera z trądzikiem różowatym jest kapryśna. Także jeśli na skórze pojawiły się dopiero rozszerzone naczynka i brak dodatkowych zmian, to jest to pierwszy sygnał, by działać, aby jak najdłużej skóra wyglądała dobrze. Nie ma na co czekać, a na pewno nie na pogorszenie wyglądu skóry.

Jak pielęgnować skórę z trądzikiem różowatym, jak to zrobić dobrze? Pomocny ma być preparat Clarena Redless U – stworzony z myślą o osobach borykających się z trądzikiem różowatym. Jak preparat wypada w praktyce? Jakie ma opinie?

Co mówi o preparacie producent?

Clarena to znana polska marka, stworzona przez doświadczonych kosmetologów i dermatologów. Ciesząca się dobrymi opiniami. Producent podkreśla, że Redless U to super preparat do oczyszczania skóry z trądzikiem różowatym – delikatnie usuwa makijaż i nagromadzony na skórze brud, może być stosowany codziennie, bo świetnie łączy funkcje oczyszczające z odżywczymi.

Preparat został stworzony bardzo starannie z powodu szczególnych wymagań skóry z trądzikiem różowatym. Podstawowe składniki to witamina U oraz Tiliroside – substancje znane ze swoich właściwości naprawczych.

Jest też coś jeszcze – ekstrakt z ambory, który wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Wykazuje działanie ochronne i uszczelniające na naczynia krwionośne.

Jak działają poszczególnie składniki?

Witamina U to jeden z podstawowych aminokwasów, tu pozyskany z kapusty, działa przeciwzapalnie i hamuje reakcje zapalne. Niezależne badania potwierdzają, że nawet trzykrotnie przyspiesza regenerację skóry. Wzmacnia naskórek oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia kolejnych podrażnień występujących pod wpływem czynników zewnętrznych.

Ważnym składnikiem jest również ekstrakt z ambory, który działa prewencyjnie poprzez wzmocnienie naczyń krwionośnych. Wszystko dzięki bogactwu rutyny oraz epikatechiny. Zastosowano ekstrakt z ambory, bo działa przeciwzapalnie i chroni wrażliwą skórę przed wpływem promieniowania UV.

Trzecim ważnym składnikiem jest tiliroside, który dodatkowo wzmacnia skóra, przeciwdziałając wystąpieniu na niej niedoskonałości.

Cena: 35 złotych za 200 ml