Oczyszczanie skóry w przypadku cery trądzikowej jest szczególnie ważne. Tak istotne, że od dokładności tego zabiegu zależy, jak dokładnie będzie prezentować się nasza twarz. Nie ma tu miejsca na prowizorkę, wszelkie błędy będą miały swoje konsekwencje, a potknięcia zaowocują wysypem nowych pryszczy – trudnym do usunięcia.

Oczyszczanie skóry trądzikowej ma wpływ zarówno na gromadzenie się zanieczyszczeń na skórze, rozwój bakterii, jak również nadprodukcję sebum. Dokładne usunięcie zalegających pozostałości może znacznie poprawić stan naskórka, choć oczywiście nie załatwi wszystkiego, bo pryszcze powstają dużo głębiej niż na powierzchni skóry. By usunąć pryszcze, trzeba działać od środka.

Czy do zabiegu oczyszczania skóry sprawdzi się kosmetyk znany pod nazwą Bioliq Dermo, wyróżniający się ciekawym sposobem aplikacji – butelka wyposażona jest w silikonową nakładkę masującą? Czy sam fakt wzbogacenia produktu w nakładkę masującą decyduje o jego sukcesie?

Bioliq Dermo- skład

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Capryl/Capramidopropyl Betaine, Olive Oil PEG – 8 Esters, Babessau Oil Glycereth-8 Esters, Propylene Glycol, Polysorbate 80, Calendula Officinails Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Mel Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Pyrus Communis Fruit Extract, Passiflora Edulis Fruit Extract, PEG-4 Rapeseedamide, Alcohol, Onopordum Acanthium Flower/Leaf/Stem Extract, Parfum, Benzyl Alkohol/Methylchloroisothiazolinone/Methyliosothiazolinone, Lactic Acid
biliq-oczyszczający-żel-do-myciatwarzy-ze-szczoteczką-oczyszczającą
Niestety skład nie zachwyca, oprócz tego, że mamy alkohol to również niecieszące się dobrą opinią dwie inne substancje - SLS i gliceryny. Jak na produkt, który ma być rekomendowany wrażliwej skórze jest bardzo słabo. Inna skóra, mniej wymagająca, może docenić tę formułę, ale jeśli masz skłonność do podrażnień – uwaga na ten produkt!

Bioliq Dermo – mój test

Używanie Bioliq Dermo jest dość wygodne – i co do tego zgadzają się nawet przeciwnicy produktu. Wystarczy okręcić głowicę, by ustawić ją w pozycji ON, co pozwoli na wydobycie się preparatu na miękką silikonową końcówkę. Następnie przestawiamy zakończenie na pozycję OFF i nanosimy preparat, masując skórę okrężnymi ruchami.

Preparat jest na tyle gęsty, że nie spływa z głowicy, ma neutralny kolor i zapach, dlatego pod tymi względami sprawdza się w przypadku pielęgnacji skóry wrażliwej.

Pozostawia efekt oczyszczenia i lekkiego ściągnięcia powierzchni skóry. Cera, dzięki połączeniu oczyszczania z bardzo delikatnym peelingiem, jest wyraźnie gładsza i miła w dotyku.

Niestety po dłuższym stosowaniu – preparat wyraźnie wysusza skórę, dlatego należy zadbać o dobre nawilżenie, bardziej zdecydowanie niż w liniach polecanych dla skóry trądzikowej.

Bioliq Dermo – opinie

Poniżej wybrane opinie na temat Bioliq Dermo:

„Produkt oczyszcza skórę w klasyczny sposób, nic nadzwyczajnego się nie dzieje. Na pewno nie da się przyrównać tego to peelingu i złuszczania naskórka zważywszy na uniwersalny skład bezpieczny dla każdej cery jak twierdzą w aptece. Nie oczyszcza i nie zapewnia eliminowania niedoskonałości- czyszczenie tym produktem cery jak dla mnie jest zbyt słabe na taki efekt”.

„Żel stosowałam grubo ponad miesiąc i postanowiłam go odstawić ponieważ miał on oczyszczać, a zasyfił moją skórę nieodwracalnie. No może odwracalnie, jednak koszty skutecznego odwrócenia pootwieranych, zasyfionych porów to w Polsce 700-1000 zł.

Stosuję wiele kosmetyków i ten jest pierwszym, który tak mnie rozczarował. Po wielu recenzjach widzę, że nie tylko u mnie żel przyniósł efekt odwrotny od zmierzonego”.

Obok tego typu rozczarowujących głosów Bioliq zbiera również pozytywne opinie, zadowolonych użytkowniczek, ale tych na plus rekomendacji jest zdecydowanie mniej.

Czy zatem warto sięgnąć po ten preparat?

Jeśli uda się upolować go na jakiejś akcji promocyjnej, spróbuj, jednak w cenie 30 złotych nie opłaca się. Nawet nie myśl o Bioliq, jeśli naprawdę masz cerę wrażliwą, skłonną do podrażnień. Może nieźle namieszać…