Benzacne to dobrze znany preparat apteczny na trądzik. Dostępny właściwie w każdym większym mieście i miasteczku. Doceniany głównie za niską cenę (około 10 złotych), dobry skład, łatwą dostępność oraz zadowalające działanie. Niestety stosowanie Benzacne nie jest wolne od skutków ubocznych. Zazwyczaj są one jednak mało odczuwalne i łatwe do zaakceptowania. Minusy towarzyszące aplikacji szybko rekompensowane są całą listą pozytywów.

benzacne-zel-01-gg-30-g

Jak działa Benzacne?

Benzacne to środek powstały do usuwania trądziku. Polecany jest szczególnie do redukcji aktywnych zmian, czyli zapalnych krostek, pryszczy, niedoskonałości. W swoim składzie zawiera benzoyl peroxide (nadtlenek benzoilu)  substancję czynną o działaniu przeciwzapalnym i antybakteryjnym. Nałożony preparat szybko przenika przez skórę i działa na bakterie, hamując ich rozwój.

Poza tym Benzacne wykazuje działanie złuszczające. Może pomóc również na uporczywe zaskórniki, których nie sposób usunąć innymi metodami.

Benzacne najlepiej nakładać punktowo, wybierając miejsca na skórze, które chcielibyśmy wyleczyć. Najkorzystniej preparatu używać dwa razy dziennie.

Uwaga, Benzacne może mocno wysuszać skórę, dlatego jego aplikację warto połączyć ze stosowaniem silnie nawilżającego kremu do skóry, oczywiście takiego polecanego dla cery trądzikowej.

Dwie wersje

Benzacne dostępny jest w dwóch wersjach – 5% i 10%. Preparat o stężeniu 5% jest silniejszy i polecany do leczenia bardziej opornych zmian na skórze.

Oprócz nadtlenku benzoilu w Benzacne znajdziemy karbomer, wodorotlenek sodu, wodę oczyszczoną.

Benzacne: cena

Benzacne to preparat dostępny w każdej aptece. Otrzymamy go za około 10 złotych.

Powinny na niego uważać posiadaczki skóry wrażliwej, skłonnej do zaczerwienień. Uwaga też na wysuszenie skóry – koniecznie zaopatrzcie się w dobry krem nawilżający!

Co sądzicie o tym produkcie?