Clarena Medica to seria produktów stworzonych do pielęgnacji skóry z najpopularniejszymi problemami dermatologicznymi – atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym czy plamami starczymi. Celem tej linii jest nie tylko usuwanie powstałych na skórze zmian, ale stworzenie rozwiązania, które walczyłoby z przyczyną problemów. A to już założenie bardzo ambitne! Wśród produktów oferowanych przez producenta jest Clarena na trądzik różowaty (linia ROSACEA). Czy jest to produkt godny uwagi?

Kosmoceutyki dla skóry z problemami

Badania nad linią Clarena Medica trwały 5 lat. Na skutek współpracy wielu specjalistów z zakresu pielęgnacji skóry powstały kosmoceutyki, dedykowane są skórze wrażliwej i z problemami, narażonej na reakcje, które w przypadku normalnej, zdrowej skóry się nie pojawiają.  Produkty z linii Clarena Medica dostępne są jedynie w aptece i w wybranych sklepach.

Jak działa Clarena Medica Anti-Redness?

clarenaClarena Medica Anti-Redness to krem hipoalergiczny stworzony do pielęgnacji wrażliwej skóry, narażonej na pękanie naczynek oraz powstanie zmian trądzikowych, z kategorii trądzik różowaty. Przede wszystkim konsystencja i skład kremu mają chronić skórę, tworząc na niej powłokę uniemożliwiającą negatywny wpływ czynników zewnętrznych. W ten sposób producent zapewnia ochronę przed słońcem, wiatrem, zimnem, chłodem oraz innymi czynnikami źle wpływającymi na delikatną strukturę skóry z trądzikiem różowatym.

Poza tym, że krem chroni, również zmniejsza objawy towarzyszące trądzikowi różowatemu. Na pierwszym miejscu skutecznie redukuje uczucie pieczenia,  na drugim usuwa nieprzyjemne ściągnięcie skóry oraz na trzecim – szybko koi i poprawia samopoczucie.

Co zawiera w składzie Clarena Medica Anti Redness?

Krem ma ciekawy, niespotykany w innych preparatach skład. Przede wszystkim walczy z przyczynami powstawania zmian trądzikowych. Za sprawą CENTELLA STEMS  – wzmacnia system naczyń włosowatych i chroni delikatne struktury komórek. Drugim składnikiem jest ALDAVINEX5, który hamuje rozszerzanie naczyń krwionośnych. Regenerację skóry przyspiesza VITAMINA U, łagodząca i chroniąca przed powstaniem reakcji niepożądanej na skórze. Na końcu jest również składnik o nazwie OCALINE, który hamuje wydzielanie histaminy, chroni przed pojawieniem się zaczerwień i rumienia.

W składzie nie znajdziemy parabenów, silikonów, oleju parafinowego. Za to wielki plus!

Jak stosować?

Producent zaleca nanosić krem na oczyszczoną skórę, dwa razy dziennie. Najlepiej na skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Koszt opakowania  produktu Clarena na trądzik różowaty to około 100 złotych.

Czy warto sięgnąć po ten preparat? Myślę, że na tle konkurencji wypada dobrze. Najlepszy w mojej ocenie nie jest, można znaleźć kosmetyki o lepszym składzie i działaniu, ale warto rozważyć jego nabycie i przetestowanie. Może pomóc…